Liaudies patarimai rankų odai, nagams atgaivinti

Liaudies patarimai rankų odai, nagams atgaivinti

 

Buities darbai, indų plovimai, įvairios cheminės priemonės sausina mūsų rankas, o nagai pasidaro trapūs, skilinėjantys. Kaip išsaugoti gražią rankų odą ir sveikus nagus?

Patarimai:  namų ruošos darbus dirbkite mūvėdami pirštines.

  Lūžinėjantiems nagams citrinų kaukė.  Indelyje išspauskite citrinos sultis ir įlašinkite kelis lašus alyvų aliejaus. Gautą masę sumaišykite ir joje pamerkę pirštus palaikykite kelias minutes. Rankas nuplaukite drungnu vandeniu. Patartina procedūrą pakartoti bent jau kelis kartus savaitėje.

Stiprinti nagams. Svogūną perpjauname pusiau ir švelniais judesiais triname nagų paviršių. Baigus procedūrą nuplauname rankas, įmasažuojame kremą (su vitaminu E). Norint striprių ir nelūžinėjančių nagų procedūrą kartojame kiekvieną vakarą, dvi savaites.

 Bulvių kaukė, kuri lygina ir švelnina rankų odą. Išverdame kelias bulves, nulupame ir sutriname. Įlašiname kelis lašus bulvių nuoviro, glicerino ir alyvų aliejaus. Sumaišome, gautą vientisą masę tepame ant rankų ir užmauname medvilnines pirštines. Laikome iki 10-15 min. 

Rankų odos paraudimams gydyti- petražolės. Saują smulkintų petražolių užpilti keliomis stiklinėmis vandens ir virti iki 20 min. Atvėsiname. Nuoviru įtriname rankų odą. Rekomenduojama kelis kartus per dieną, kelias savaites.

  Pašildome kelis lašus alyvų aliejaus sumaišome su keliais lašais citrinų sulčių ir tepame rankas. Naudojame kaip kremą.